ANKARA EYŞAN İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLÜK KURSU

SERME SIKIŞTIRMA SİLİNDİR EHLİYETİ

  • Profesyonel Uygulama Alanı

  • Profesyonel Eğitim Hizmeti

Silindir iş makinesi temel olarak, düzgün olmayan satıhları sıkıştırma ve düzenleme amacıyla kullanılır. Ön tarafında madeni silindir arka tarafında ise lastik tekerlerin bulunduğu silindir modelleri mevcut olmakla birlikte her iki tarafında da madeni silindirlerin bulunduğu modellere de rastlanmaktadır. Teknolojik gelişmeler ışığında, yol ağlarının genişletilmesi ihtiyacı, silindir operatörlerine duyulan ihtiyacı da her geçen gün daha da artırmaktadır.

    Silindir operatörlüğü çalışma şartları bakımından zor bir meslektir. Genellikle açık havada iş yapıyor oluşları, beraberinde ani ısı değişimleri, toz, gürültü duman, ağır titreşim, buhar, kir, sarsıntı ve yağ gibi işleri zorlaştırıcı etkenleri de getirmektedir. Bu şartlar altında silindir operatörünün el ve parmak kabiliyetlerini had safhada tutarak çalışması gerekmektedir ve bu durum silindir operatörlüğü mesleğinin çok daha ciddiye alınması gerektiğinin işaretidir.

    Silindir operatörü, silindirin günlük ve periyodik bakımlarını yapmak, gresörlere yağ basmak, silindirin çalışma ısısına gelmesi için hazırlanması, vibrasyon sisteminin çalıştırılması, sıkıştırılacak zemin üzerinde silindirin kontrollü bir şekilde hareket etmesi ve basit arıza ve eksikliklerin giderilmesi gibi birçok işlemi yapması gerekir. Ayrıca trafik güvenliğine ilişkin önlemleri de almakla yükümlü olan silindir operatörü, tüm bu operasyonları doğru bir şekilde yapabilmek için iyi bir eğitimden geçmelidir.

    Ankara Eyşan İş Makinaları Operatörlük Kursu, verdiği eğitim hizmetleriyle birlikte bu zorlu operatörlük mesleği içerisinde kullanıcıları, problemlerle baş etme, doğru metodları uygulayarak en iyi sonuçları elde etme, iş güvenliği ve verimliliği gibi bakımlardan en iyi şekilde bu mesleğe hazırlamakta ve silindir operatörlerini mesleklerinde uzman kişiler haline getirme arzusuyla, eğitim hizmetlerini sunmaktadır.

Türkiye’de geçerli olan mevcut İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Karayolları trafik kanunu kapsamında, tüm motorlu taşıtlar, yolcu taşımacılığı yapmasalar dahi, kanunda belirlenen standartlarda sahip olunan belge ile kullanılır. Farklı sınıfların var olduğu bu belgelerin, spesifik uzmanlığa yönelik olanları kuşkusuz iş makinesi kullanma ehliyetleridir. Bu makinelerin kullanımına ilişkin belge verme yetkisi ise, kurumumuz gibi, Bakanlıkça ruhsatlandırılmış Özel Öğretim Kurumlarına aittir. Eğitim programı, şart ve koşullar için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.