ANKARA EYŞAN İŞ MAKİNALARI OPERATÖRLÜK KURSU

ZEMİN SÜPÜRME MAKİNESİ EHLİYETİ

  • Profesyonel Uygulama Alanı

  • Profesyonel Eğitim Hizmeti

Zemin süpürme aracı; üzerine monte edilen vakumlu yol süpürme makinesi, yardımcı motor, çöp haznesi, vakum fanı, hidrolik ve pnömatik ( sıkıştırılmış hava gücüyle çalışan iş elemanları) sistem ve ayrıca fırça ve sulama sistemlerinden meydana gelen bir temizlik aracıdır. Zemin süpürme aracı, sağ ve sol taraflardan ayrı ayrı kontrol edilebildiği gibi istenildiği durumda tek bir kumanda merkezinden çift taraflı olarak da kontrol edilebilmektedir. Bu bakımdan büyük bir hareket kabiliyetine sahip olan zemin süpürme makinesi, çöp haznesi bakımından 3.5 metreküplük hacme kadar ulaşabilen değişik ölçülerde modellere sahiptir.

     Zemin süpürme aracı içerisinde, çöp haznesi, yardımcı motor, su tankı ve hidrolik sistem yağ tankı odası birbirinde ayrı olarak imal edilmiştir. Bu parçaların ayrı olarak üretilmiş olmaları SCS ve ısı izolasyonu bakımından fayda sağladığı gibi aynı zamanda bakım ve onarım işlemlerini de kolaylaştırmaktadır. Vakum fanı direkt olarak çöp haznesinin üzerine monte edilmiştir. Fan, çelik gövdeli hidrolik motor vasıtası ile tahrik edilmektedir. Bu sistem ile vakum kayıpları en aza indirilmektedir.. Süpürme esnasında tozlanmayı önlemek için kullanılan sulama sistemi vasıtası ile aynı zamanda vakum sisteminde toz tutma işlemi de gerçekleştirilerek çok yönlü bir sistem haline gelmektedir.  Zemin süpürme makinesi, özel olarak dizayn edilmiş yüksek performanslı bir emiş gücüne sahiptir.

      Zemin süpürme makineleri, karayolu, hava alanı, kapalı ve açık alanlı fabrika

sahaları, otogarlar, depo, ambar ve lojistik depolar gibi birçok alanda zemin temizleme işleri yapabildikleri gibi en yaygın kullanım alanı genellikle belediye temizlik hizmetleridir. Bu bakımdan belediye temizlik görevlilerinin zemin süpürge makinesi operatörlük belgesi almaları, iş hayatlarında onlara oldukça geniş çalışma fırsatları sunmaktadır.

     Ankara Eyşan İş Makinaları Operatörlük Kursu, çalışma sahası diğer iş makinelerine göre farklı ve görece daha güvenli olsa da zemin süpürge makinesi operatörlüğü konusunda da ihtiyaç sahiplerine gerekli eğitimleri vermektedir. Makinenin kompleks yapısı, operatörün makineye dair bilgi ve becerilerinin tam olmasını gerektirdiğinden, zemin süpürge makinesi operatörlük belgesi alması gereken sürücüler bir eğitim sürecinden geçmek durumundadırlar. Kursumuzda bu eğitimler eksiksiz bir biçimde verilmektedir.